Charakteristika ocelových svinovacích rolet

Ocelové svinovací rolety jsou trvale spojeny se zdivem, případně se stavební ocelovou nebo dřevěnou konstrukcí vodicími lištami. Rolety ve svinutém tvaru jsou umístěny nad stavebním otvorem. který uzavírají.
Svinování rolety - otevírání objektu se provádí ručně za pomoci klasického roletového pérového mechanismu nebo elektromotorem. Dva roletové pětistavítkové závorové zámky, které dokonale zajišťují roletu proti násilnému vytažení, nelze v žádném případě odemknout jinak než originálním klíčem.

Použití:
Ocelové rolety slouží především pro zebezpečení vchodů a výloh obchodů, garáží, skladů a jiných stavebních objektů.

Archiv projektových souborů (.zip 1.7 MB)

Technické údaje svinovacích rolet

Rolety jsou vyráběny ze strojově navinovaného ocelového plechu, mřížové rolety jsou z ocelových tyčí o průměru 10 mm ve tvaru vlnovky spojovaných ocelovými pohyblivými spojkami. Všechny ostatní součásti rolety jsou vyráběny z ocelových profilů nebo ocelolitiny, péra ze speciální pérové oceli. Rolety se zpravidla dodávají v základním antikorozním nátěru nebo v konečné povrchové úpravě - vypalovaný komaxit. lak dle vzorníku RAL.

Rozměr rolety se řídí pouze velikostí stavebního otvoru nebo speciálním požadavkem zákazníka. Základní názvy, pojmy a rozměry jsou patrny z uvedeného schéma:


schema ocelove rolety schema vlnity plech

Vzor pro výrobu dřevěného portálu


Vzor pro výrobu dřevěného portálu - 1 Vzor pro výrobu dřevěného portálu - 2

Historický vzor pro výrobu dřevěného portálu


Historický vzor pro výrobu dřevěného portálu